دخانسون
تفاوت ویپ پاد یا پاد ماد
دنیای ویپینگ با سرعت قابل توجهی رو به پیشرفت است و روز به روز دستگاه، اتومایزر، ایجویس و بسیاری از لوازم جانبی ویپینگ با نوآوری جدید توسط کمپانی های مطرح در این زمینه روانه بازار می شوند. در چند سال گذشته دنیای ویپرها محدود به مادها، اتومایزرهای ساب اهم و حجم دود های بالا بود اما اخیرا ماجرا کمی تغییر کرده است! یکی از ترند ترین و جدید ترین دستگاه هایی که امروزه توجه بسیاری از علاقمندان به این صنعت را به خودش جلب کرده دستگاه های پاد ماد هستند. امروزه پاد ماد ها سر و صدای زیادی در این حوزه کرده اند اما ممکن است هنوز هم بسیاری از افراد تفاوت پاد مادها و دستگاه های ویپ را نمی دانند!
ویپ پاد ها جدیدترین دستگاه های این حوزه هستند که معمولا از یک بدنه و کارتریج یکبار مصرف یا قابل شارژ (برای استفاده آسان تر) در اندازه ای کوچک تر نسبت به ویپ ها ساخته شده و دارای استایل های متنوع و منحصر به فردی هستند. توجه داشته باشید از آنجایی که نام پاد ماد شباهت زیادی به دستگاه های ماد که تنها بدنه ویپ هستند دارد ما تصمیم گرفیتم از اصطلاح “ویپ پاد” و “دستگاه های دوکاره” به جای عبارت “پاد ماد” استفاده کنیم تا شناخت این دستگاه ها کمی آسان تر شود.

تعریف دستگاه های ویپ پاد PODMOD

ویپ پاد چیست؟ اگر بخواهیم خیلی ساده به شما بگوییم یک دستگاه ویپینگ است که ایجویس در بدنه آن قرار می گیرد. در این دستگاه ها هیچ مخزن و سیم پیچی وجود ندارد و غلاف یا کارتریج جایگزین این بخش شده است که معمولا به صورت مغانطیسی یا پایه ساده به بدنه دستگاه متصل می شوند.

کارتریج ها به طور اختصاصی برای یک دستگاه به خصوص ساخته می شوند و همانطور که گفتیم برخی از آنها قابل شارژ نبوده و یکبار مصرف هستند از این رو می توان نتیجه گرفت که استفاده از یک کارتریج روی دو دستگاه مختلف امکان پذیر نیست. اکثر دستگاه های ویپ پاد برای ویپینگ MTL (منظور از MTL ارسال مستقیم بخار به ریه است) و بخارهای بیش تر از ۱ اهم تولید شده اند. به بیان دیگر استنشاق مایع جویس توسط این دستگاه ها حسی مانند سیگار کشیدن را برای شما القا می کنند به همین دلیل پاد ماد ها بین تازه کار ها و افرادی که می خواهند ترک سیگار را شروع کنند یکی از پرطرفدارترین دستگاه ها است.

اجزای پاد ماد
همانطور که گفتیم پاد ماد ها نسخه اصلاح شده و تقریبا کوچکتر ویپ ها هستند که معمولا از ۴ یا ۵ قسمت تشکیل شده اند.
۱٫ نشانگر باتری
۲٫ بدنه اصلی
۳٫ کلید روشن / خاموش
۴٫ پورت شارژ
۵٫ کارتریج

انواع ویپ پاد ها
دستگاه های ویپ پاد به طور کلی به دو گروه تقسیم می شوند:

۱٫ سیستم باز یا Open System
در این گروه از پاد ماد ها شما این امکان را دارید مایع الکترونیکی یا همان ایجوس خود را از طریق یک مخزن قابل جابجایی بارها شارژ کنید.
۲٫ سیستم بسته یا Closed System
مخزن این دستگاه ها یکبار مصرف و غیر قابل شارژ مجدد هستند
ستگاه های دو کاره مناسب چه افرادی است؟
نخستین دلیل طراحی و ساخت این دستگاه راحتی در استفاده و قابلیت حمل آسان آنهاست. اگر طرفدار حجم بخار بسیار زیاد هستید همین ابتدا به شما بگوییم که پاد ماد ها برای شما مناسب نیستند. در واقع این دستگاه ها بیشتر برای افرادی که میخواهند به تازگی عادت سیگار کشیدن خود را ترک کنند یا می خواهند وارد دنیای تریکرها شوند و یک دستگاه پشتیبان نیاز دارند مناسب می باشد.
به عنوان مثال یک دستگاه ویپ ۲۰۰ وات مثل ایجیس لجند از آنجایی که حجم بخار بسیار زیادی دارد ممکن است برای استفاده در محیط کار مناسب نباشد و باعث اذیت شدن دیگر افراد شود. در این مواقع دستگاه های پادسیستم که حجم بخار کمتری دارند گزینه مناسب تری هستند.

جوانب مثبت و منفی ویپ پادها
به طور کلی دستگاه های دوکاره یا همان ویپ پاد ها ساختار ساده ای دارند اما در مقایسه با خرید یک ماد یا بدنه ویپ به علاوه یک اتومایزر قیمت بیشتری دارند! البته این هزینه بیشتر برای استفاده راحت تر آن نسبت به دستگاه های دیگر می باشد. اگر بخواهیم خیلی مختصر این جوانب را بررسی کنیم باید به شکل زیر آن ها را دسته بندی کنیم:

جوانب مثبت:

  • استفاده آسان
  • قابلیت حمل راحت
  • زیبایی منحصر به فرد و خوش دست بودن
جوانب منفی:
  • قیمت بالاتر نسبت به ویپ ها و پاد سیستم ها
  • قدرت و توان محدود
ویپ پاد ها حجم بخاری به اندازه دستگاه های ویپ با مخزن ساب اهم تولید نمی کنند و هم چنین حالت هایی که برای ویپ ها طراحی شده است در آن ها وجود ندارد؛ اما نکته مثبت درباره آن ها این است که در مقایسه با ویپ ها و پاد سیستم ها که در انتخاب مایع الکترونیکی شما را محدود می کنند، این امکان را بشما می دهند هم در آن ها از جویس هایی با درصد VG بالا و هم از سالت نیکوتین ها استفاده کنید و نیکوتین بیشتری دریافت کنید. در واقع منظورمان این است با وجود اینکه پادماد ها دود کمتری نسبت به ویپ ها تولید می کنند اما به دلیل داشتن دو قابلیت ویپ و پاد می توانند یک ویپینگ رضایت بخش را برای شما به همراه داشته باشند.

آیا جویس دستگاه های پاد ماد با دستگاه های ویپ متفاوت است؟
بسیاری از دستگاه های ویپ برای ویپینگ ساب اهم طراحی و ساخته شده اند از این رو معمولا از آن ها برای استنشاق جویس هایی با درصد گیلیسیرین گیاهی یا VG بیشتر که غالبا نیکوتین کمتری دارند و نسبت به جویس هایی با PG بالا غلیظ تر بوده و حجم بخار بیشتری تولید می کنند استفاده می شود.
اما در دستگاه های دوکاره بهتر است از سالت نیکوتین ها استفاده شود. همانطور که می دانید سالت ها میزان نیکوتین بیشتری دارند و بهتر است از آنها در ویپ استفاده نشود. دستگاه های پاد ماد برای استفاده از سالت نیکوتین ها مناسب تر هستند.

سخن پایانی
ویپ پاد ها دستگاه هایی با کارایی بسیار ساده و تاثیرگذار با شکل ظاهری خاص و منحصر به فرد هستند و شباهت بیشتری به دستگاه های پاد سیستم دارند از این رو اگر جزو افرادی هستید که می خواهید روزانه حجم زیادی از بخار را تولید کنید این دستگاه ها احتمالا برای شما مناسب نیستند. اما اگر می خواهید برای ترک سیگار ویپینگ را شروع کنید یا دنبال حجم بخار بیش از حد نیستید و نمی خواهید خیلی با تنظیمات سردرگم کننده و پیچیده دستگاه ویپ سر و کار داشته باشید، پیشنهاد می کنیم حتما ویپ پادها را امتحان کنید.