روشی که از سوختن کویل ویپ (vape) جلوگیری میکند

روشی که از سوختن کویل ویپ (vape) جلوگیری میکند

همراه با بیشتر ویپ ها ۲ کویل اضافه وجود دارد اما کویل ها لوازم مصرفی هستند که ممکن است به دلیل عدم استفاده صحیح زود بسوزند. برای آنکه از سوختن کویل ویپ خود جلوگیری نمایید و لااقل سوختن ان را به تاخیر بیاندازید خواندن این نوشتار را به شما توصیه میکنیم . قبل از هر چیز اجازه دهید ببینیم کویل چیست و چگونه کار میکند تا درک درستی از نحوه کار کویل وجود نداشته باشد نمیتوانید از سوختن ان جلوگیری کنید .

 

طرز کار کویل ها در ویپ

هر ویپی دارای یک دکمه میباشد که با فشردن ان جریان برق به یک سیم منتقل میشود ، دور این سیم پنبه نسوز قرار دارد که با ایجوس آغشته شده است با داغ شدن سیم ایجوس موجود بر روی پنبه نسوز بخار میشود .

زمانی که کویل شما میسوز در حقیقت پنبه نسوز پیچیده شده دور سیم میسوزد و اگرنه کویل چیز دیگری ندارد که بسوزد . حال به این نتیجه میرسیم که تمامی نمرکز ما باید بر روی این نکته باشد که از سوختن پنبه نسوز جلوگیری نماییم . در ادامه ۷ روشی که باعث میشود تا کویل شما دیر تر بسوزد را معرفی میکنم.

۱- قبل از استفاده کویل خود را به ایجوس آغشته نمایید

خرید ویپ و کویل

 

زمانی که برای اولین بار قصد دارید تا از کویل خود استفاده نمایید (دقت کنید فقط برای اولین بار) قبل از انکه کویل را بر روی دستگاه خود ببندید در هر یک از منافظی که پنبه را مشاهده میکنید یک تا چند قطره ایجوس بچکانید . این کار باعث میشود میزان جذب پنبه بالاتر رود . شما میتوانید حتی در قسمت بالایی کویل اگر پنبه ای مشاهده میکنید نیز ایجوس کافی بچکانید. حال میتوانید کویل را در جای خود ببندید و تانک ویپ خود را پر نمایید . فقط بهتر است پس از بستند کویل بین ۵ تا ۱۵ دقیقه نیز صبر کنید تا پنبه کاملا ایجوس را به خود جذب کند . بسیاری از ویپر ها زمانی که کویل را برای اولین بار بر روی دستگاه خود میبندند درچه هوا دستگاه را بسته و چندین بار عمل مکش را انجام میدهند این کار نیز باعث میشود  تا پنبه سریع تر به مواد آعشته گردد.

 

 

 

۲- از پشت سر هم کشیدن ویپ خودداری کنید

ایجوس ویپ

منظور از پشت سر هم کشیدن ویپ ان است که شما دائما از ویپ خود استفاده کنید که بنحوی که سر خود را بالا میگیرید و میبنید کل اتاق را بخار فراگرفته است . این کار باعث میشود تا پنبه موجود در کویل فرصت جذب دوباره ایجوس را نداشته باشد لذا پنبه بدون ایجوس میسوزد.

راه حل ساده است ، تنها کافی است چند دقیقه به ویپ خود استراحت دهید تا تانک دستگاه بتواند کار خود را به انجام رساند و پنبه دوباره خیس شود . اگر خیلی دوست دارید تا همچنان از ویپ استفاده نمایید درچه هوا را ببندید و بدون فشار دادن دکمه آتش عمل مکش را انجام دهید تا ایجوس دوباره در پنبه جذب شود .

 

 

۳- از ولتاژ کمتر برای دستگاه خود استفاده نمایید

ولتاژ ویپ

زمانی که ولتاز دستگاه خود را بالا میبرید با هر پف مقدار ایجوس بیشتری مصرف میشود . خیلی خوبه که دستگاه شما قادره تا بخار بیشتری تولید کنه اما ممکنه همانقدر هم به کویل شما صدمه بزنه . ولتاژبالای دستگاه لیجوس بیشتری از روی پنبه بر میدارد و اگر این کار را چند بار تکرار کنید پنبه فرصت جذب دوباره مواد را ندارد و براحتی میسوزد .

راه حل ساده است ، ولتاژ دستگاه خود را کمی پایین آورید تا بجایی که واقعا برای شما کافی باشد اگر هم دوست دارید تا از ولتاژ بالا استفاده کنید مشکلی نیست اما باید به کویل فرصت دهید تا دوباره بتواند مایع را جذب نماید.

۴- از ایجوس هایی با PG بالاتر استفاده نمایید

ایجوس ویپ

 

ایجوس ها معمولا از ۴ ماده pg , vg , نیکوتین و طعم دهنده ها تشکیل شده است . pg رقیق تر است  و vg غلیظ تر نیکوتین و اسانس ها هم که کلا رقیق هستند میزان vg بالاتر در ایجوس باعث میشود بخار بیشتر تولید شود و کمتر هم گلو را بسوزاند اما غلظت ان باعث میشود تا مواد دیر تر جذب پنبه شود اللخصوص در پاد سیستم هایی که با ایجوس های سالت و معمولی کار میکنند استفاده از ایجوس با درصد ۷۰/۳۰ میتواند باعث صدمه به کویل شود میزان غلظتی که pg/vg داشته باشد بهترین حالت برای کویل ۵۰/۵۰ است.

 

 

 

 ۵- کویل خود را بجوشانید !

پس از مدتی استفاده منافظ پنبه کور میشود و این مورد باعث میشود تا میزان جذب پنبه پایین بیاید کافی است یک ظرف بردارید و آب را درون آن بریزید و بگذارید تا جوش بیاید سپس کویل خود را باز نموده و درون ظرف بیاندازید بگذارید ۱۰ دقیقه جوش بخورد و سپس کویل را بیرون آورده و در جایی بگذارید تا خشک شود و همانند انچه در مرحله یک همین مقاله برای شما توضیح داده شد دوباره کویل را در جای خود قرار دهید

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *